Tienidlá (reflektory)

Kvalitné tienidlo spolu s výbojkou a predradníkom patrí k najdôležitejším elementom pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Tienidlá sa líšia parametrami ako sú, rozmery, efektívne osvetlenie plochy, reflexivita odrazového materiálu, životnosť odrazového materiálu a kvalita spracovania.

Pre výber tienidla sú rozhodujúcimi parametrami finančný rozpočet a plocha, ktorú má tienidlo osvetľovať. Čo sa týka rozptylu svetla, je potrebné si uvedomiť, že tienidlá sú schopné osvetliť, niekoľkonásobne väčšiu plochu, nie však efektívne. Väčšina svetelného toku sa bude sústrediť priamo pod výbojku, ale zvyšok pestovateľského priestoru môže trpieť "nedosvietením". Na trhu sú tienidlá, ktoré tieto neduhy riešia.

Vzduchom chladené tienidlá - (COOLTUBE, SUNSYSTEM - DOMINATOR, IRRADIATOR, GARDEN HIGHPRO, PRIMAKLIMA SPUDNIK, LUMATEK) sú kategóriou samou o sebe. Tu je potrebné upozorniť, že vzduchom chladené tienidlo, nie je najefektívnejší spôsob riešenia teplôt v pestovateľskom priestore, ale skôr posledným článkom / možnosťou ako teploty dostať do rozumných hodnôt. Tieto tienidlá spravidla nedosahujú rovnomernosti osvetlenia ich "nechladených" konkurentov, nehľadiac na pravidelnú potrebu ich údržby. Údržba a pravidelné čistenie skla sú tu mimoriadne dôležité, inak hrozí zníženie svetelného toku z dôvodu usadzovania nečistôt.

Pri problémoch s teplotou je vždy najzásadnejším prvkom kvalitné vzduchotechnika (odťahové, príťahové ventilátory) a kvalitná cirkulácia vzduchu (cirkulačné ventilátory, starajúce sa o miešanie studeného vzduchu pri zemi s prehriatym vzduchom, ktorý sa zdržiava pod lampou a v horných poschodiach pestovateľského priestoru). Viac informácií o tejto problematike nájdete v kategórii VZDUCHOTECHNIKA.

Odporúčané tienidlá vzhľadom k rozmerom pestovateľského priestoru (Growboxu):

Plocha do 60x60cm - zo základných cenovo najdostupnejších tienidiel, ktoré efektívne osvietia plochu do rozmeru 60x60, sa dajú odporučiť tienidlá HAMMER a COOLTUBE. Pri bezkonkurenčnej cene poskytujú uspokojivý pomer ceny / efektivity. Najlepšou možnou voľbou do takto malého priestoru je jednoznačne Tienidlo Adjust-A-Wing DEFENDER S, vrátane malej rozptylky.

Plocha do 100x100cm - možno odporučiť Adjust-a-Wings® bez tepelného štítu, do väčšej plochy je tepelný štít nevyhnutný. Adjust-a-Wings® je najlepšou voľbou. Ponúka sa v troch variantoch (ENFORCER, DEFENDER, AVENGER)

ENFORCER - odraz 86%, životnosť materiálu a jeho vlastností je do 5 rokov konštantného používanie - jedná sa o BESTSELLER.

DEFENDER - odraz 86%, životnosť materiálu a jeho vlastností je do 8 rokov konštantného používania.

AVENGER - odraz 97%, životnosť materiálu a jeho vlastností je do 25 rokov konštantného používanie - Najkvalitnejšie tienidlo na trhu, "MUST HAVE" produkt pre tých čo nechcú akékoľvek kompromisy.

Plocha do 120x120cm - do tohto priestoru možno s kľudným srdcom odporučiť tienidlá od výrobcov Adjust-a-Wings® a Prima Klima AZERWING. Adjust-a-Wings® poskytuje zo všetkých tienidiel na trhu najvyrovnanejšie hodnoty osvetľovanej plochy (nedochádza k nedosvieťovaniu bokov a rohov).

Plocha 150x150cm a väčšia - osvietiť efektívne takto veľké priestory vyžaduje tienidlá XXL - LARGE a ideálne použitie 1000W osvetlenie kvôli efektívnemu dosvitu na vzdialenosť 100cm. V tejto kategórii platí to isté odporúčania, čo pre rozmer 120x120cm s rozdielom použitia väčšieho tienidlá. LARGE - XXL možno odporučiť aj do priestorov 120x120, kde dosahuje ešte lepšieho rozptylu svetla než tienidlá MEDIUM, avšak vďaka vyššej cene je tento príplatok na zváženie. Použitie tepelného štítu je v tomto prípade rozhodne doporučované.

 

Efektívna vzdialenosť (hĺbka) dosvitu jednotlivých wattáží.

1000W - 100cm

600W - 60cm

400W- 45cm

250W - 30cm

Ako už bolo povedané, voľba tienidla je vždy výsledkom mnohých faktorov. Nákupom tienidiel: Adjust-a-Wings®, Lumatek, SUNSYTEM, PRIMAKLIMA, GARDEN HIGHPRO v žiadnom prípade nemôžete urobiť chybu a vždy za svoje peniaze dostanete kvalitný produkt.

 

 
6
196 16196
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 41 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 41 položiek celkom