Rozvádzače - spínacie hodiny

ROZVÁDZAČE - Výber rozvádzačov býva často veľmi podceňovaný.

Rozvádzač je jediným kvalitným riešením pre spínanie svetelných zdrojov s veľkými štartovacími prúdmi. Medzi najväčšie chyby začiatočníkov patrí zapojenie elektroniky v hodnote niekoľko sto EUR na časovače v hodnote pár EUR, ktoré však nezodpovedajú svojimi parametrami potrebám zapojených spotrebičov. Rozvádzače, okrem svojej hlavnej úlohy (ovládanie pestovateľských fáz rastlín) zaisťujú hlavne spoľahlivosť pri štarte a nábehu pripojenej techniky. Vyššie rady rozvádzačov poskytujú súčasne rôzne typy ochrán (teplotná poistka, oneskorený štart, ochrana proti prepätiu v sieti). Jedná sa o veľmi dôležitý faktor, zaisťujúce bezpečnosť aj pri neočakávaných udalostiach, ako je skrat, prepätie v sieti, výpadok prúdu a pod.

Funkcia oneskoreného štartu je veľmi dôležitá u MH a HPS výbojok, kedy pri krátkodobom výpadku výbojky zhasnú, a v prípade rýchleho obnovenia dodávky prúdu nedokážu znovu zapáliť výboj, kým nevychladnú z prevádzkovej teploty. V takom prípade, pri absencii rozvádzača, ide do výbojok prúd naprázdno a hrozí ich trvalé poškodenie, v najhoršom prípade aj požiar.

Rovnako prepätia v sieti býva úplne nepredvídateľné, avšak takmer určite sa stáva zabijakom všetkej pripojenej elektroniky. Ak sa chcete vyvarovať zbytočným finančným škodám, je rozvádzač s ochranami úplnou nevyhnutnosťou.

 

SPÍNACIE HODINY - Bežné spínacie hodiny nie sú dimenzované na také štartovacie prúdy, s ktorými pracujú predradníky, čo spôsobuje ich častú poruchovosť bez nároku na reklamáciu.

Medzi nové produkty v našej ponuke patrí spínacie hodiny Lumii a Lumatek, v prípade ktorých získate za veľmi rozumnú investíciu spoľahlivé a bezpečné spínače digitálnych predradníkov.

 
13
305 113305
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 22 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 22 položiek celkom