Výbojky MH(rast) a HPS(kvet)


Výbojka je spolu s kvalitným predradníkom najdôležitejším prvkom pri snahe pestovať čo najkrajšie rastliny - k dokonalému rastu biomasy, optimálnemu dozrievanie plodov a získavanie najväčších výnosov. MH a HPS výbojky sú vždy napájané externým zdrojom, ktorým je DIGITÁLNY alebo MAGNETICKÝM predradník (rozdiel vysvetlený v kategórii PREDRADNÍKY).

Pestovateľské výbojky rozdeľujeme na 2 základné druhy:

HPS (High Preasure Sodium) - kvetové výbojky

MH (Metal-Halid) - rastové výbojky

HPS výbojky sa môžu deliť na BLOOM a DUAL.

BLOOM - sú to väčšinou výbojky s čistým kvetovým (červeným) spektrom, či s minimálnym podielom rastového (modrého) spektra.

DUAL - výbojky vhodné pre celý pestovné cyklus vďaka červenému spektru a rozšírenému rastovému (modrému) spektre. Modré spektrum je zastúpené v pomere 10-20%. 

MH (Metal-Halid) - V prípade rastových výbojok, odporúčame jednoznačne zamerať sa na výrobky spoločnosti LUMATEK. Výbojky LUMATEK vo watáž 250-400-600-1000W poskytujú vždy o 10-20% väčší svietivosť (v lumenoch) oproti konkurenčným produktom. Ďalším faktorom je bezkonkurenčná cena, kedy mnohokrát paradoxne získate za nižšiu cenu kvalitnejšie produkt. Výbojky LUMATEK sa tiež ako jediné môžu pochváliť zárukou 12 mesiacov. MH výbojky sa nedájú regulovať!

HPS (High Preasure Sodium) 

LOWEND - Cenovo najprijateľnejší rad výbojok je vhodný pre magnetické predradníky, ktoré nedokážu využiť plný potenciál drahších výbojok. V tejto kategórii doporučujeme výrobky spoločnosti LUMii.

HIGHEND - Do kvalitných DIGITÁLNYCH PREDRADNÍKOV odporúčame hlavne výbojky od spoločností LUMATEK a GIB (najvyšší rad Pure Bloom), báť sa však nemusíte ani produktov značiek PHILIPS, OSRAM, GAVITA, SUNMASTER.

ZÁRUKA: Na výbojky nie je poskytovaná akákoľvek zákonná záruka! (Okrem právnických subjektov - certifikovaných pestovateľov - skleníkov). Výbojky sú spotrebný tovar, u ktorého nie je možné overiť, či bolo prevádzkované na certifikovaných predradníkoch a za podmienok odporúčaných výrobcom (vlhkosť, teplota, predradník, prierez vodičov atď.) 

Záruka pre spotrebiteľov sa vzťahuje len na odskúšanie. (Ak ste dostali nefunkčný výbojku, je potrebné túto skutočnosť najneskôr do 3 dní ohlásiť a začať reklamačné konanie. V takom prípade vám radi pošleme výbojku novú. Neskoršie reklamácie nebudeme akceptovať.

Jediní výrobcovia, ktorí poskytujú záruku, hoci to zákon neprikazuje, sú spoločnosti LUMATEK a OCL. Na tieto svetelné zdroje je poskytovaná 12 mesiacov záruka pre fyzické i právnické osoby.

 
26
231 126231
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 64 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 64 položiek celkom