Predradníky - digitálne

Predradník je spolu s kvalitnou výbojkou najdôležitejším prvkom pri snahe pestovať čo najkrajšie rastliny - k dokonalému rastu biomasy, optimálnemu dozrievanie plodov a získavanie najväčších výnosov. Na trhu je nespočetné množstvo výrobcov a je ťažké sa v ponuke zorientovať. Navyše medzi užívateľmi často kolujú nepresné informácie, ktoré môžu ovplyvniť zákazníka pri výbere kvalitného produktu. Počas nášho pôsobenia na trhu sme predali stovky kusov, takže môžeme porovnávať nielen kvalitu, ale aj poruchovosť jednotlivých značiek.


MAGNETICKÉ PREDRADNÍKY - Jedná sa o zastaranú technológiu, ktorá so sebou prináša mnoho úskalí. Vďaka ich váhe, vysokej tvorbe zvyškového tepla, malej a navyše rýchlo klesajúcej účinnosti a zároveň aj zvýšenej nebezpečnosti sa pre súčasné indoor pestovanie stali menej zaujímavými aj napriek faktu, že sa jedná o relatívne spoľahlivé prístroje s poruchovosťou do 5% (brané v horizonte 2 rokov). Pri výbere medzi týmito produktami zákazník pravdepodobne neurobí príliš veľkú chybu, avšak je vhodné zvážiť spomínané nevýhody a prípadný nákup digitálneho predradníka.

DIGITÁLNE PREDRADÍKY - Nová technológia, poskytujúca skvelý výkon, absolútny užívateľský komfort, spoľahlivosť a najmä bezpečnosť vďaka jednoduchému zapojeniu, ktoré zvládne naozaj každý. Najväčšou výhodou digitálnych predradníkov je, že na rozdiel od magnetických, poskytujú oveľa lepšiu linearitu svetla, ktorá tak rýchlo nedegraduje. Výrobcom udávaná spotreba a výkon tak vydrží aj mnoho rokov.

Tieto predradníky spravidla poskytujú možnosť regulácie. Je však nevyhnutné pochopiť, ako sa má táto funkcia správne využívať.

Napríklad 600W predradník môže ponúkať 3 stupne regulácie: 250-400-600W, čo znamená, že daný stupeň vždy slúži pre výbojky s rovnakou wattážou! Do 600W predradníka zregulovaného napr. Na 400W možno teda bez starostí zapojiť 400W HPS a MH výbojku.

Rastové lampy nie je možné regulovať (NIKDY !!!), pretože to znižuje životnosť výbojky a zásadne degraduje vyžarované spektrum, takže rastliny potom nemôžu správne rásť.

Kvetové výbojky v zásade regulovať možno, avšak ani to výrobcovia neodporúčajú, pretože potom nemožno zaručiť stabilitu výrobcom nastavených hodnôt svetelného spektra. Takisto býva reguláciou dotknutá aj životnosť výbojky.

 

Na trhu sú desiatky typov digitálnych predradníkov, avšak veľká časť z nich trpí problémami ako sú nekvalitná regulácia (na danom stupni vytvárajú väčší výkon než by mali, čím znižujú životnosť výbojky), nestabilné signál (ovplyvnenie výsledného PAR), častá poruchovosť a pod. Ak sa chcete vyvarovať zlému nákupu sústreďte svoju pozornosť predovšetkým na výrobky spoločností LUMATEK, GAVITA a SUNSYSTEM. Títo výrobcovia za svoje produkty 100% ručia! Väčšina ostatných produktov býva často len lacnejšími napodobeninami týchto lídrov trhu, čo okrem ušetrených peňazí na jednej strane, prináša aj vyššie spomínané problémy na strane druhej. 

Preto pri výbere digitálnych predradníkov a výbojok neodporúčame v žiadnom prípade šetriť!

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, môžeme bez obáv odporučiť digitálne predradníky značky LUMATEK (250-1000W). Okrem jedinečnej 5-ročnej záruky môžete počítať aj s poruchovosťou pod 1% a s tým, že keď už táto nepravdepodobná situácia nastane, vymeníme vám okamžite poškodený produkt za nový, bez nekonečného čakania na reklamáciu, ako tomu býva u iných výrobkov. V prípade 1000W predradníkov už pribúda LUMATEKu konkurencia a preto je pri výbere treba spozornieť. Tu odporúčame aj produkty GAVITA a SUNSYSTEM, konkrétne technológiu LEC Emmiting CERAMIC.

 
 
36
522 136522
Značky

Stránka 1 z 1 - 20 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 20 položiek celkom