Ozonér OZOTRES - Ø150mm - 5g/h

 
  • 1 z 2
 
Dostupnosť Skladom
€652,01    
Kód tovaru AZ-200-4
Značka Diamond Air
Kategória Generátory ozónu
 

1 disk = 5g ozónu za hodinu. Vhodné pre miestnosti do max 600m3

 

Ozonéry nájdu svoje uplatnenie pri sterilizácii priestorov od vírusov, baktérií a plesní.
Ozonéry s vysokým výkonom = koncentráciu ozónu na m3 dodávame do ordinácií, exponovaných priestorov ako sú čakárne u lekára, autobusy, metro, hotely, byty atď...
Vysoké dávky ozónu 100% sterilizujú exponovaný priestor rádovo desiatky minút.
Najlacnejší a najľahší spôsob sterilizácie, pretože vzduch = plyn sa dostane do každej skulinky.
Ozonéry nenahradzujem mechanickú dezinfekciu.

Tieto zariadenia často dodávame do reštaurácií, kde je kvôli požiadavkám okolia (centrá miest, blízkosť obytnej zóny) nutnosť nevypúšťať zápachy.
Úpravný vody / kanalizácií, bioplynových staníc, prípadne aj do zariadení, kde aktívny ozón slúži na jednorazovú dezinfekciu priestorov a odstránenie zápachu, ako sú prezliekacie šatne / posilňovne / stajne / reštaurácie a objekty ktoré predtým slúžili na iné účely a boli nedostatočne zrekonštruované, kde sa vyskytuje zápach napr: zažratý zápach z cigariet do vybavenia, stien, interiéru atď. atď.

Ozonéry v niektorých prípadoch môžu úplne nahradiť uhlíkový filter a odstrániť zápach, avšak, primárne sa s nimi počíta ako s doplnkom k uhlíkovému filtru koncovému, alebo priebežnému.
V prípade použitia v reštaurácii / kuchyni je tu samozrejme nutnosť viac stupňovej filtrácie (digestor / aktívne uhlie, tukový filter) potom napojenie Ozonéra ako výstupného člena.

Ozón je korózny prvok, preto je odporúčaný ako koncový člen, v opačnom prípade urýchli koróziu kovových častí vzduchotechniky
Aj napriek vyššiemu obstarávaciemu nákladu sa jedná o skvelú investíciu, ktorá má veľmi rýchlu návratnosť hlavne v prípade kedy dokáže úplne nahradiť uhlíkový filter, v takom prípade je návratnosť 1-2 roky.
Vďaka lacným servisným nákladom, ktoré spočívajú vo výmene doštičiek (doštička cca 600kč - životnosť cca 2 roky) počet doštičiek na ozonére podľa prietoku 1-10ks a spotrebe energie od 10 do 32W sú ozonéry veľmi lacné na prevádzku.

rúrkový generátor ozónu
čistí vzduch od mikroorganizmov a pachov
priemer 200mm, prietok až 1200m3/h, spotreba 22W, obsahuje 2 pláty, ktoré generujú ozón - výmena/servis prebieha v Anglicku.

Ozón sa skladá z troch atómov kyslíka, O3. Vzniká pôsobením UV žiarenia, ale aj ako výsledok reakcie oxidu dusnatého s prchavými organickými zlúčeninami a tiež počas atmosférických výbojov. Zakaždým po búrke s početnými bleskami cítime čerstvejší vzduch práve vďaka prítomnosti ozónu. Ozón likviduje vírusy, baktérie, alergény a spóry plesní – bez použitia chemických látok. Dezinfekcia týmto plynom sa preto využíva v medicíne, vodárenstve a ďalších odboroch. Zároveň štiepi zápachy a odstraňuje ich. Zaisťuje tak čisté a zdravé prostredie bez škodlivých častíc. Ozón patrí k najsilnejším oxidantom, preto sa uplatňuje počas dezinfekcie a dezodorizácie, a tiež počas odfarbovania alebo odstraňovania nepríjemnej chuti z niektorých potravinárskych produktov. Používa sa vo forme plynu (častejšie) alebo ozónovej vody. Silný oxidant sa najčastejšie využíva počas dezodorizácie, pretože mení vlastnosti najrôznejších organických zlúčenín, ktoré rozhodujú o nepríjemných zápachoch. Ozón účinne ničí baktérie, plesne a vírusy, a preto je možné ho používať pri dezinfekčných zákrokoch všetkého druhu.

Ozón nemaskuje príčinu zápachu, ale trvalo ju odstraňuje!

Možnosti ako využívať ozón sú početné. Zákroky s jeho použitím sú priaznivé pre životné prostredie a dokonca akceptované v ekologickej produkcii potravín. Vďaka použitiu ozónu nevznikajú žiadne vedľajšie produkty. Ozón nie je stály; prebytok plynu sa veľmi rýchlo rozkladá na kyslík. Slabým miestom ozónu je to, že sa jedná o plyn korózny vo vzťahu ku kovom. Je nebezpečný pre elektrické zariadenia (vedenia), pretože môže oxidovať povrch kovových zariadení.

Pre efektívnu dezinfekciu a účinné odstraňovanie pachov pomocou „aktívneho kyslíka“ (O3) Vám ponúkame generátory ozónu. Zariadením prechádza kyslík O2, ktorý sa pomocou „tichých“ výbojov z časti premieňa na nestabilný ozón O3. Odporúčame používať v kombinácii s ventilátormi, ktoré Vám taktiež radi ponúkneme. Vďaka vysokým otáčkam ventilátora, ktorý za krátky čas spracováva desiatky m3 vzduchu, sú tieto generátory ozónu predurčené pre najširšiu oblasť použitia.

Pozor OZÓN je jedovatý plyn, zariadenie musí byť na "výstupe" von, kde sa zmieša so vzduchom, nikdy nie do miestnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: